Türkiye’nin konuştuğu olayda yeni kamera kayıtları ortaya çıktı: T.C. ve arkadaşları olay gecesi böyle görüntülendi

Eyüpsultan’da Oğuz Murat Aci’ya çarparak ölümüne neden olan ve annesi yazar Eylem Tok ile birlikte ABD’ye kaçan T.C.’nin, olay gecesine ait yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kazaya sebep olan ehliyetsiz sürücü T.C. ve ikinci araçta bulunan arkadaşlarının olay öncesi sigara almak için bir tekel bayiinin önünde durdukları görülen kamera kayıtlarını inceleyen polis, görüntülerdeki 7 kişinin kimliklerini tek tek tespit ederek, soruşturma dosyasına ekledi. İkinci aracı kullanan D.O.Ö.’nün de 18 yaşından küçük olduğu ve ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde 1 Mart’ta meydana gelen olayda 17 yaşındaki T.C.’nin kullandığı araç, 3 ATV aracına çarparak Oğuz Murat Aci’nın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu kazadan sonra çalışma yapan polis ekipleri, birçok noktada güvenlik kamera çalışması yaptı.

7 kişinin görüntülerine ulaşıldı

Olay sonrası Eylem Tok, aynı gece oğlunu önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçırdı. Polis, anne ve oğlunun bu kaçışını tespit ederken, bir yandan da olayla ilgili önemli güvenlik kamera görüntülerini elde etti.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu‘nun haberine göre, iki araçta bulunan 9 kişinin ifadeleri doğrultusunda yol güzergahını çıkartan polis, bu yol üzerinde tüm güvenlik kamera görüntülerini tek tek topladı. Görüntülerde iki araçta yer alan 7 kişinin bir arada olduğu görüntü dikkat çekti. Ortaya çıkan bu görüntünün olay öncesi mi yoksa olay sonrası mı çekildiği, bu görüntüde kimlerin olduğu ve görüntünün çekildiği yer merak ediliyordu. Bu görüntünün detaylarının da soruşturma dosyasına girdiği ortaya çıktı.

7 kişiden biri T.C.

Polisin yaptığı çalışmaya göre görüntünün, bir Tekel bayiinin önünde çekilen güvenlik kamera görüntüsü olduğu öğrenildi. Görüntülerdeki 7 kişinin ismi de tek tek tespit edildi. Buna göre görüntülerde kazayı yapan T.C., ikinci aracı kullanan D.O.Ö. ile birlikte P.T.E., Z.H., A.K., Y.E. ve K.A. bulunuyor.

İfadeler ve yapılan çalışmalara göre, T.C. ve D.O.Ö.’nün kullandığı iki araçta, buluşan 7 kişilik arkadaş grubu yer alıyor. Önce bir Tekel bayiine gidiyorlar. İfadelerinde bir şey alamadıklarını belirten T.C.’nin arkadaşları, sonra yolda 3 arkadaşı daha alarak toplamda 10 kişi olduklarını belirtti. Elde edilen tüm bu güvenlik kamera kayıtları tek tek analizi yapılarak soruşturma dosyasına konuldu.

Arkadaşının da yaşı küçük ve ehliyeti yok

Soruşturmada dikkat çeken bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Olay gecesi ikinci aracı kullanan T.C.’nin arkadaşı D.O.Ö.’nün de 18 yaşından küçük olduğu ve ehliyeti olmadığı ortaya çıktı.

D.O.Ö. ifadesinde, olayın yaşanması üzerine aracını durdurduğunu ifade ederek, “Hemen yaralıların yanına koştum ve kontrol ettim, arkadaşım Zekai yaralıların biriyle konuştu, yaralı şahıs kendi telefonunu Zekai’ye vererek başına bakmasını istedi. Zekai yaralının başına baktıktan sonra, Zekai benden hem ehliyetimiz olmadığından ve aracın kalabalık etmemesi için benden aracın anahtarını aldı ve aracı Kerem ile birlikte Kemer Country isimli siteye geri götürdü” dedi.

Aracı götüren arkadaşı da ehliyetsiz

D.O.Ö., olay yerine gelen polis ekiplerine, ehliyetsiz yakalanmamak için aracının arkadaşı tarafından götürüldüğünü belirtti. Aracı götüren arkadaşının da ehliyeti olmadığı ortaya çıktı. Soruşturmada, D.O.Ö. ve aracı kaçıran Z.H.D.’ye ehliyetsiz araç kullanmak suçundan trafik cezası yazılıp yazılmadığı bilinmiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x