İstanbul’da E-5 Otoyolu Yanında 19 Katlı Projeye İzin: Proje O İnşaat Grubuna Ait

İş insanı Orhan Cemal Kalyoncu’nun ailesi tarafından kurulan Kozyatağı İnşaat Proje Yatırımları Anonim Şirketi, Ataşehir İçerenköy’deki E-5 otoyolunun yanında yer alan alanda proje geliştirmek istiyor. Bu proje, alışveriş merkezi ve Türkiye çapında hizmet veren zincir marketi içerecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bu projeye onay vererek Kalyoncu ailesine 462 bin 796 metrekarelik bir alanda site yapma izni verdi.

78 METRELİK GÖKDELENDE 1427 KONUT OLACAK

Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine göre, alanda yapılacak olan ‘Kozyatağı Karma Toplu Konut Projesi’ kapsamında yapılacak olan 10 blok da 19 katlı olacak. 9 milyar 857 milyon TL harcanacak projeyle birlikte 78 metre uzunluğundaki gökdelenlerde 1427 konut olacak. Proje kapsamında 385 ticari alan da inşa edilecek. İnşaat aşamasında 1600 personelin çalışması beklenen projenin 2027’de tamamlanması bekleniyor.

Proje aynı zamanda Ataşehir Meyve Sebze Hali’nin de hemen yanında bulunuyor. Halin Tuzla’ya taşınacak olması da bölgedeki yapılaşmanın artacağına bir işaret olmasını akıllara getiriyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “İstanbul’a ihanet ettik, bundan ben de sorumluyum” ifadesini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x